Notify me when this app updates or price drops

Infringement Report

Free

About This App

LAST UPDATED:
May 02, 2012
CURRENT VERSION:
1.1
REQUIREMENTS:
Compatible with iPhone 3GS, iPhone 4, iPhone 4S, iPhone 5, iPod touch (3rd generation), iPod touch (4th generation), iPod touch (5th generation) and iPad. Requires iOS 5.1 or later.
APP SIZE:
1.43MB
APP SCORE:
Avg. score: 5
Rating: 1

Users who viewed this also viewed

Kim Kiminle Nerede Ne Yaptı?

TOTAL DOWNLOADS:
7
TECH SUPPORT:

Kim Kiminle Nerede Ne Yaptı? Description

##İşte karşınızda çocukluğunuzun kağıt üzerinde oynanan en zevkli ve en zıpır oyunlarından birtanesi. KİM, KİMİNLE, NEREDE, NE YAPTI...

Arkadaşlarınızla birlikte hem eğlenmek, güzel vakit geçirmek, hem de nostaljik anılarınıza dönmek için birebir. Tek yapmanız gereken indirip oynamaya başlamak.

Oyunu oynamayı bilmeyenler için;
Normalde kağıt üzerinde oynarken her sütunda "Kim, Kiminle, Nerede, Ne zaman, Ne yaptı, Kim gördü, Ne dedi" başlıkları bulunurdu.Sırası gelen oyuncu bir alttaki satırda sıradaki sütuna istediğini yazar ve sayfayı yazdığı gözükmeyecek şekilde katlayıp arkadaşına verirdi. En son ne dedi kısmına yazan oyuncu tüm kağıdı açarak herkesin yazdığını bir çırpıda okurdu ve ortaya çok komik replikler çıkardı. Tabiki de kimin neyi yazdığını bilmemek şartıyla. Kağıt üzerinde az da olsa zahmetli olan oyunu bu uygulama ile çok pratik şekilde her sayfada sorulan soruya yazı satırına cevap vererek sonraki tuşuna basarak ilerleyebilirsiniz. En son sayfada bütün yazılanlar tek bir cümle halinde topluca karşınızda olacaktır. Size de sadece okuyup eğlenmek kalacaktır.

Beğenerek oynamanız dileğiyle.

Herhangi karşılaştığınız sorunları ya da uygulamada gördüğünüz eksikleri veya olmasını istediklerinizi sahinappinc@hotmail.com adresine mail atarak bildiriniz. En kısa sürede güncellenerek tekrar hizmetinize sunacağız.


##Here is the most enjoyable and most madcap games of childhood played on paper.

To have fun and have a good time with friends, but also the perfect place to return to the nostalgic memories. Simply download and start playing.

For people who don't know play the game;
Normally, when playing on the paper,there were "Who, Whom, Where, When, What did they do, Who saw, what did say" titles in each column.When started game, player wrote whatever he/she wants on first column and fold paper for not visible for other players. Then every player wrote something. After all players written, the last player opened the paper and read all sentences in once. Pulled out very funny sentences. Provided of course not knowing who wrote what. On paper a little bit troublesome while playing, other way a very practical way with this application by responding to the next line of text on each page by pressing button to the question asked. The last page will be in front of all the written collectively in a single sentence. We will only read and enjoy.

Hope to play liking.

Any deficiencies or problems you encounter or any negative points or what you want to see at application, be notify by email at sahinappinc@hotmail.com. The service will again be updated as soon as possible.

Show full descriptionLess description

Kim Kiminle Nerede Ne Yaptı? Screenshots

User reviews of Kim Kiminle Nerede Ne Yaptı?

No reviews

Complete Your Review

0

Tag: Kim  Kiminle  Nerede  Ne  Yaptı?  Kim Kiminle Nerede Ne Yaptı? download, Kim Kiminle Nerede Ne Yaptı? free download, Kim Kiminle Nerede Ne Yaptı? 1.1 download, Kim Kiminle Nerede Ne Yaptı? 1.1 free download

Related Android apps

Related Windows apps

Use Wish List to get notified when your favorite apps update and have a lower price.