Notify me when this app updates or price drops

Infringement Report

Free

About This App

LAST UPDATED:
Sep 27, 2011
CURRENT VERSION:
1.1
REQUIREMENTS:
2.1 and up
APP SIZE:
597k
APP SCORE:
Avg. score: 3.3
Rating: 70

Users who viewed this also viewed

Metro Ulaşım / Metro of Turkey

TOTAL DOWNLOADS:
29,852
TECH SUPPORT:

Metro Ulaşım / Metro of Turkey Description

--Türkçe--

Metro Ulaşım ile İstanbul’da, Ankara’da ve İzmir’de bulunan tüm raylı hat sistemlerinin durak ve saat bilgilerine kolayca ulaşabilir, en çok kullandığınız hattı favorilerim kısmına ekleyebilirsiniz. Tamamen ücretsiz olan uygulamamızda dilerseniz de en yakın metro seçeneği ile ‘Google Maps’ üzerinden size en yakın metro durağının yerini görebilirsiniz.

İster İstanbul’da olun, ister İzmir, ister Ankara; Nerede bu metro? En erken metro saat kaçta? En son metro saat kaçta? Kaç durak sonra inmem gerekiyor? gibi sorularınız aynıysa tüm cevaplar Metro Ulaşım’da.

Ayrıca uygulamamız Türkçe ve İngilizce olmak üzere iki farklı dil seçeneği de sunmaktadır. Ayarlar bölümünden dil seçeneğinizi değiştirmeniz mümkündür.

Metro Ulaşımda yer alan hatlar:

İstanbul Metro Hatları: M1 Aksaray – Havaalanı / M2 Şişhane – Darüşşafaka/ F1 Taksim – Kabataş / T1 Bağcılar – Kabataş / T4 Habibler – Topkapı

İzmir Metro Hatları : İZBAN / İzmir Metro

Ankara Metro Hatları : Ankaray / Ankara Metro

Sizlere daha iyi hizmet sunabilmemiz adına uygulamamız ile ilgili her türlü görüşlerinizi ve önerilerinizi apps@cohous.com mail adresine gönderebilirsiniz.

Not: Metro Ulaşım, raylı hat sistemlerinin resmi uygulaması değildir, bu nedenle verilen verilerde oluşabilecek farklılıklardan dolayı Metro Ulaşım sorumlu değildir.


--English--

With Turkey Metro, you can easily find the metro stations information and timetables of all the rail systems in Istanbul, Ankara and Izmir. You can add your most used metro stations to your favorites. Through the ‘Nearest Metro’ functionality of the application, you can see the nearest station on ‘Google Maps’ according to your current location.

Whether it be in Istanbul, like Izmir, or Ankara; Where is the metro? What time is the earliest metro ? What time is the last metro? All answers to these questions are in the Turkey Metro.

Applications offers 2 different languages including Turkish and English. You can do your language selection at setting page. Also Turkey Metro application is completely free.

Istanbul Metro Lines: M1 Aksaray – Havaalanı (Airport)/ M2 Sishane - Darussafaka / F1 Taksim – Kabatas / T1 Bagcilar - Kabatas / T4 Habibler - Topkapi

Izmir Metro Lines : İZBAN / Izmir Metro

Ankara Metro Lines : Ankaray / Ankara Metro

We can provide better service on behalf of the application can send any comments or suggestions to the email address apps@cohous.com

Note: Turkey Metro is not a formal application of rail line systems, so Turkey Metro is not responsible for the differences of data.

Show full descriptionLess description

Metro Ulaşım / Metro of Turkey Screenshots

Google Play Comments

heidi
Not workingIt's not working with galaxy tab 2
Caleb
Ölmüş....Program güzel ama güncelleme olmuyor. İzmir için artık hiç bir şeye yaramıyor.
ADMIN
NiceWow nine

User reviews of Metro Ulaşım / Metro of Turkey

No reviews

Complete Your Review

0

Tag: Metro  Ulaşım  /  Metro  of  Metro Ulaşım / Metro of Turkey download, Metro Ulaşım / Metro of Turkey free download, Metro Ulaşım / Metro of Turkey 1.1 download, Metro Ulaşım / Metro of Turkey 1.1 free download

Use Wish List to get notified when your favorite apps update and have a lower price.